İbrahim Nadi İNANIR

Yönetim kurulu uyesi

İbrahim Nadi İNANIR 1963 yılında doğdu, üniversite eğitimini Anadolu Üniversitesi İş İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde yaptı.
Personal Biography

1982 yılında T.C. İç İşleri Bakanlığında görev yaptı. 1986 yılında ticari hayatına İnanır kozmetigi ailesi ile kurarak başlayan İbrahim Nadi İNANIR , yurt dışında degisik kurumlardan sektörle ilgili eğitim çalışmalarına katıldı.
Kozmetik hammadde üretimi yapan fabrikalarda staj yaptı, uçucu yağlar, tohum yağları ve karışımlar hakkında kozmetik sektörüyle ilgili olarak, Avrupa’da, üç yıl boyunca yaklaşık 6 fabrika ve tesiste incelemelerde bulundu.
Elektro kozmetik makine üretimi ve makine ürün uygulamalarının insan bedenine etkileriyle ilgili , insan metabolizması ve deri yapısı hakkında detaylı araştırmalarda bulundu.
Gruptaki görevine 1986 yılında kurucu şirket müdürü olarak başlayan İbrahim Nadi İNANIR, ilerleyen yıllarda M.E.B. na bağlı Ankara Adana ve İstanbulda kozmetik mesleki eğitim kurumları açtı, işçi bulma kurumu ile işbirliği yaparak binlerce öğrenci yetiştirdi ve yetiştirdiği öğrencileri işe yerleştirerek eğitim kurumunda kurucu ve kurum müdürlüğü görevlerini üstlendi.
Ondört ayrı şirket kurarak ortaklıklar yaptı.
İcra Komitesi Üyeliği ve grubun çeşitli şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyeliği yapan İbrahim Nadi İNANIR , bu süreçte, “Dikey Entegrasyon” modeline bağlı olarak birçok yeni yatırımı yönetti.

1992 yılından sonra kozmetik sektöründeki görevlerinin parelelinde Türk cumhuruyetlerinde farklı iş sektörlerinde yatırımlar yaptı.
İranda ve Türk cumhuriyetinde aktif olan farklı sektördeki şirket faliyetleri devam etmektedir.
RBS şirketini İranlı ortakları ile kurmuş ve 2023 yılına kadar çalışmalarını Yönetim Kurulu Başkanı olarak devam ettiriyor. Diger şirketlerde aktif görev almaya devam eden İbrahim Nadi İNANIR RBS Türkiye Anonim Şirketinde Yönetim Kurulu Başkanlığını na devam ediyor.
Evli ve dört çocuk babası olan İbrahim Nadi İNANIR, ailesiyle seyahat etmekten ve kayak sporu yapmaktan hoşlanmaktadır.
İbrahim Nadi İNANIR’ın ilgi alanları arasında sağlıkla ilgili gıda takviyeleri üretmek, ürettiği takviyeleri ekmek ve tuzla buluşturarak hasta olan insanlara destek olmak ve enerjisi olan taşları arastırmak hobileri arasında bulunuyor.

Leave a Comment